Spełnij potrzeby swojego zespołu dzięki EOR

Zapewnij pracownikom najlepsze możliwe wynagrodzenie i świadczenia, nie martwiąc się o koszty administracyjne czy skomplikowane przepisy.
Zacznij działać
We had to quickly compose the team for one of our clients. The goal was to get a working service up and running quickly. We had a clear concept and mock-ups and agreed on the initial budget and deadline. They provided staff augmentation, specifically a Ruby on Rails engineer to build the website for one of our long-time clients. He worked efficiently alongside our in-house team.

Jarosław Ziembiński

Project Manager at Ideamotive

12+

Lat doświadczenia na rynku IT

600+

Ekspertów

100+

Projektów zakończonych sukcesem

7.2

Średni staż pracy członków zespołu

Wsparcie dla organizacji przez dostęp do najlepszych ekspertów na rynku

Dostępni w 48 godzin

W DEVTALENTS pomagamy partnerom w ekspansji i rozwoju wtedy, kiedy pojawiają się nowe okazje. Oznacza to, że zapewniamy dostępność doświadczonych inżynierów oprogramowania w ciągu dwóch dni roboczych od pierwszego kontaktu.

Sprawny proces zatrudniania

Jesteśmy dumni z naszych przejrzystych, sprawnych procesów. Pomagamy klientom przejść przez wszystkie etapy budowy zespołu, od wyboru odpowiednich deweloperów do zakończenia onboardingu.

Sprawdzeni eksperci

Każda osoba z puli talentów DEVTALENTS przeszła przez dokładny proces weryfikacji. Członkowie naszego zespołu to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach, z bogatym doświadczeniem i pasją do swojej pracy.

Ufają nam duże przedsiębiorstwa, rosnące firmy i startupy z całego świata.

Zaangażowanie jednego z naszych developerów na jeden miesiąc wymaga średnio budżetu w wysokości $7-15k

Każdy przypadek jest inny. Dokładnie analizujemy potrzeby i możliwości każdego klienta, aby móc zaproponować dostosowane do nich rozwiązania.
Uzyskaj wycenę projektu
W DEVTALENTS rozumiemy potrzeby biznesowe naszych klientów i planujemy naszą pracę tak, aby spełnić je w najbardziej efektywny sposób - zaczynając od estymacji.

Wiemy, co robimy i ile czasu potrzebujemy. Nasze estymacje mają ponad 90% dokładności.

EOR oferuje korzyści zarówno dla dużych, jak i małych firm

Współpraca z Employer of Record (EOR) to rozwiązanie nie tylko dla korporacji. Wiele firm może czerpać z takiego partnerstwa wielorakie korzyści.
 • Małe firmy nie muszą już tworzyć własnych działów HR, aby uzyskać dostęp do ekspertów z różnych dziedzin.
 • EOR może budować zespoły w ciągu kilku tygodni, co bywa niezwykle ważne dla startupów.
 • Zatrudniając ludzi w obcym kraju, organizacje nie muszą się martwić o regulacje prawne i skomplikowane procedury administracyjne.

Dzięki EOR, członkowie zespołu mogą decydować o własnych finansach

Wielu specjalistów IT woli formalny status podwykonawcy, czyli umowę B2B, od umowy o pracę. Nie tracą stabilnych pozycji jako członkowie dobrze funkcjonujących zespołów, a zyskują większą kontrolę nad swoimi finansami i wiedzą, że taka forma współpracy jest dla nich korzystniejsza ze względu na obecne warunki rynkowe.
 • Członkowie zespołu zarabiają więcej, nie podnosząc wydatków firmy.
 • Mają dostęp do szerokiego wyboru świadczeń pracowniczych, co pozwala im wybrać te, które odpowiadają ich potrzebom.
 • Członkowie zespołu cieszą się sprawną, terminową komunikacją i obsługą spraw prawnych i administracyjnych.

Formalny pracodawca pomaga organizacjom rozwijać się i osiągać cele

Zatrudnianie odpowiednich ludzi, zapewnienie dopasowania kulturowego, zarządzanie świadczeniami, a także obsługa ubezpieczeń zdrowotnych, płatnych urlopów i szereg innych zadań administracyjnych to praca kluczowa dla funkcjonowania organizacji. Jednak nie maj ona nic wspólnego z głównymi celami firmy.
 • Organizacje korzystające z EOR nie są już odpowiedzialne za błędy w dokumentacji.
 • Mogą zaoferować najlepsze warunki kandydatom i członkom zespołu, co oznacza dostęp do najlepszego talentu i dłuższy staż pracowników.
 • EOR wykorzystuje wartości, kulturę i procesy ustanowione przez klienta, dzięki czemu zespół klienta może pozostać spójny i stworzyć unikalną atmosferę.

Dlaczego firmy z całego świata korzystają z usług DEVTALENTS przy budowaniu swoich zespołów?

I’ve been working directly with the Ruby on Rails engineer we hired from DEVTALENTS. He had a strong SEO background which is rare for backend developers - that was very valuable. He also accompanied me during the calls with customers, providing technical expertise and a wide range of potential solutions. My account manager is always around, constantly in touch and checking if everything is going alright.

Jarosław Ziembiński

Project Manager at Ideamotive

Throughout different projects, we've worked with 12 developers so far. DEVTALENTS engineers are as integral to my team as my engineers in the office. I liked the fact that when you give them a task, they'll come back to you with questions for clarification and with examples and suggestions of how to do it better. That is truly professional. They don't just take what you've given them; they take ownership. They bring attention to detail and a high level of knowledge to the task.

Scrum Master & Agile Coach at Custom Development Group

Opowiedz nam o swoich potrzebach biznesowych i ustal, jak nasi eksperci mogą pomóc.

Talk to our technology consultant to share your ideas, expectations and challenges. Together, we'll find the best path forward for your business.
Umów rozmowę

Jak w pełni wykorzystać usługi EOR

Międzynarodowe organizacje zatrudniające ludzi w Polsce stają przed wyjątkowym wyzwaniem. Ze względu na obowiązujące przepisy, polscy pracownicy często uważają, że korzystniejszą dla nich opcją jest założenie własnej jednoosobowej działalności gospodarczej i zmiana formalnych relacji z pracodawcą. Przechodząc na umowy B2B, zyskują większą kontrolę nad swoimi dochodami.

Ta forma współpracy nie jest szeroko praktykowana w krajach takich jak USA. Jeśli więc międzynarodowa organizacja chce zaspokoić potrzeby swojego zespołu, może skorzystać z usług formalnego pracodawcy.

Korzyści wynikające ze współpracy z formalnym pracodawcą

Formalni pracodawcy (EOR) to wynajęte podmioty administracyjne, które umieszczają członków zespołu klienta na własnych listach płac. W rezultacie klient korzysta z infrastruktury i zasobów związanych z zarządzaniem kadrą przez formalnego pracodawcę.

Formalny pracodawca zajmuje się płacami, świadczeniami pracowniczymi i kwestiami regulacyjnymi związanymi z obsadzaniem stanowisk. Może również wykonywać dodatkowe obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników, którymi klient nie chce się zajmować ze względu na brak zasobów, rąk do pracy lub wiedzy technicznej.

Nawiązanie współpracy z właściwym formalnym pracodawcą może pomóc organizacji osiągnąć jej pełny potencjał.

Czym jest employee of record?

Pracownik zawiera umowę, której stroną jest także formalny pracodawca. Zazwyczaj jest to traktowane jako umowa B2B pomiędzy firmą i jednoosobową działalnością gospodarczą. EOR jest odpowiedzialny za płace, podatki i świadczenia dla członków zespołu. Pracownik działa formalnie jako podwykonawca, ale cieszy się korzyściami, które wynikją ze statusu pracownika.

Kto skorzysta z usług EOR?

Jest kilka powodów, dla których firma może zdecydować się na współpracę z formalnym pracodawcą. 

 • Małe firmy, które nie mogą sobie pozwolić na założenie własnego działu HR, mogą skorzystać z dostępu do najlepszego światowego talentu. 
 • Startupy, które potrzebują szybko zatrudnić pracowników, mogą zbudować swoje zespoły nawet w ciągu kilku tygodni, jeśli współpracują z EOR.  
 • Firmy, które chcą zatrudnić pracowników za granicą, nie muszą się martwić o prawne i administracyjne aspekty takiego przedsięwzięcia. 

Korzyści dla pracodawców

 • Przeniesienie odpowiedzialności za błędy w dokumentacji.
 • Optymalizacja CapEx vs. OpEx.
 • Łatwość zatrudniania bardziej doświadczonych programistów.
 • Oszczędność pieniędzy i czasu dla właścicieli firm dzięki temu, że nie muszą zajmować się zarządzaniem płacami, administracją świadczeń, przepisami podatkowymi, itp.
 • Pełna swoboda w ustalaniu kluczowych wartości firmy, kształtowaniu kultury korporacyjnej i nadzorowaniu procesów.

Usługi EOR to doskonała opcja dla firm, które skorzystają na tym, że formalny pracodawca weźmie na siebie kłopoty związane z zapewnieniem zgodności płacowej, niektóre funkcje kadrowe, oraz zapewnienie pracownikom szerokiego zakresu usług. Wszystko to w sposób maksymalnie efektywny kosztowo. EOR jest również świetnym wsparciem w rozszerzaniu działalności na nowe rynki w innych krajach oraz dla każdej firmy, która chce zostać globalnym pracodawcą.

Dlaczego warto skorzystać z usług DEVTALENTS jako EOR

Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami

Aby zapewnić bezpieczeństwo projektów naszych klientów, nasza firma niedługo uzyska certyfikat ISO 27001 i 9001.

Bezpieczeństwo własności intelektualnej

Prawa intelektualne do wszelkich wytworów naszych ekspertów, które powstają w ramach projektu klienta, są natychmiast przenoszone na klienta, jak określono we wszystkich naszych umowach.

Ograniczenie ryzyka

Nasz dział prawny doradza, jaki rodzaj umowy jest odpowiedni dla danego pracownika. Zespół ds. umów może zbadać możliwość włączenia do umów specyficznych warunków obowiązujących w firmie klienta, jeśli są one zgodne z przepisami.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Model EOR zapewnia szybkie przyjęcia i wdrożenie pracownika, skraca czas wypłacania wynagrodzeń, skraca okres wdrażania nowych rozwiązań i zmniejsza koszty utrzymania organizacji w wielu obszarach.

Jak działa model EOR?

Jeśli organizacja wybiera DEVTALENTS jako swojego employer of record, przejmujemy następujące obowiązki:

 • Zadania administracyjne i back-office,
 • Zapewnienie członkom zespołu korzyści pracowniczych DEVTALENTS,
 • Ułatwianie onboardingu,
 • Zapewnienie, że zatrudnienie danej osoby jest zgodne z lokalnym prawem pracy,
 • Przetwarzanie listy płac,
 • Dystrybucja płatności,
 • Większa elastyczność dla zespołu klienta,
 • Obsługa ubezpieczeniowa.

Klient musi jedynie:

 • Rekrutować tych pracowników, których zatrudnieniem chce zająć się samodzielnie,
 • Zarządzać codziennymi obowiązkami pracownika,
 • Przyczyniać się do rozwoju osobistego/zawodowego pracownika poprzez jego pracę,
 • Zapewnić, że rachunki związane z wynagrodzeniem dla zespołu są wpłacane na konto DEVTALENTS w ustalonym terminie w każdym cyklu płacowym.

EOR FAQ

P: Czym różni się partnerstwo z formalnym pracodawcą od outsourcingu?

O: Zatrudnianie osób poprzez formalnego pracodawcę nie jest tym samym co outsourcing. Choć formalny pracodawca jest prawnie uznanym pracodawcą, Twoja firma podejmuje wszystkie decyzje związane z rekrutacją i zakończeniem stosunku pracy oraz ma codzienną kontrolę nad wydajnością pracowników.

P: Jaka jest różnica między EOR a agencją zatrudnienia lub agencją pracy tymczasowej?

O: Agencja zatrudnienia najczęściej  dostarcza firmom kandydatów na stanowiska tymczasowe. Formalny pracodawca umożliwia firmom zatrudnianie osób na pełny etat.

P: Jakie są wady zatrudniania pracowników za pośrednictwem Employer of Record?

Nie ma żadnych realnych minusów. DEVTALENTS przejmuje ryzyko związane z zatrudnieniem członków Twojego zespołu. Nie będziesz jedyną stroną wymienioną w kontrakcie pracownika - DEVTALENTS także będzie stroną tego kontraktu.

P: Kto tak naprawdę płaci pracownikowi?

O: Pracownik jest opłacany bezpośrednio przez DEVTALENTS. Jako klient, otrzymają Państwo przewidywalny rachunek płacowy w każdym cyklu, który będzie zawierał całkowity koszt brutto listy płac, plus wszelkie podatki i dodatki związane z pracodawcą, a także naszą opłatę.

P: Co powinniśmy zrobić, gdy mamy problem z pracownikiem?

O: Należy się z nami skontaktować. Gdy klient szczegółowo wyjaśni nam problem, będziemy mogli go wesprzeć, a gdy pojawi się sytuacja wymagająca delikatnego podejścia, skonsultujemy się w jego imieniu z naszym zespołem prawnym, aby otrzymał najlepszą możliwą poradę.

P: Jakie są zobowiązania prawne firmy przy korzystaniu z usługi takiej jak EOR?

O: Klient pozostaje odpowiedzialny za codzienne zarządzanie ludźmi i zespołami, które są zatrudnione przez DEVTALENTS, w tym wszelkie kwestie dyscyplinarne i wydajności. DEVTALENTS zapewnia zgodność z określonymi procedurami, praktykami i prawem podczas zatrudniania ludzi i zespołów w imieniu firmy.

P: Jak DEVTALENTS radzi sobie z ryzykiem rozwiązania kontraktu?

O: DEVTALENTS ma ustaloną procedurę rozwiązywania kontraktów. Wymagamy, aby klienci powiadomili nas o kontrakcie, który może wymagać rozwiązania bezzwłocznie, abyśmy mogli zapewnić, że procedura jest przestrzegana i pozostaje zgodna z najlepszymi praktykami.

P: Mamy już ustanowiony podmiot korporacyjny, czy nadal możemy korzystać z usług DEVTALENTS?

O: Tak, nawet jeśli założyliście Państwo własne podmioty, nadal musicie przetwarzać listy płac, zajmować się administracją i wsparciem back-office. Wiele firm zleca te procesy/obowiązki zewnętrznym podmiotom. DEVTALENTS oferuje możliwość zebrania tych systemów, relacji i przepływów pracy w jednym miejscu.

Wypróbuj nas jako employer of record

Oferujemy kompletne rozwiązanie EOR, od wdrażania nowego członka zespołu do zarządzania pracownikami. Pomagamy szybko i efektywnie podnieść zadowolenie pracowników, praktycznie z dnia na dzień.

Poznaj nas lepiej

Continue reading
Branded graphic with the text: using ChatGPT for business growth

6 minutes read

Accelerating the growth of IT businesses with ChatGPT

Olga Trąd
Continue reading
Branded image with the text: optimizing development through automation

7 minutes read

Optimize your development team’s performance with automation

Olga Trąd
Continue reading
Branded graphic with the text: remote team management tips

6 minutes read

Managing remote development teams: strategies for achieving balance

Olga Trąd
Continue reading
Branded graphic with two simplified human silhouettes with empty space between them

6 minutes read

Eliminate the distance: strategies for creating positive remote team environments

Olga Trąd